Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Setkání na Řípu

Tereza Drápalová - Šajtarová

A tak všichni vyrazili. Žáci nižšího gymnázia měli z cesty opravdu pěkný zážitek, neboť jeli vlakem do Litoměřic, z Litoměřic lodí do Roudnice nad Labem a odtud autobusem přímo pod Říp. Po náročnějším výšlapu, dobyli vrchol.

Studenti z vyšších ročníků  používali též převážně kombinaci vlaků a autobusů a samozřejmě holdovali pěší turistice. Další skupinka jela z Mělníka na kole. Jejich trasa vedla přes Lužec nad Vltavou, Horní Beřkovice a Krabčice přímo na vrchol. Mezi nimi se našli i tací, kteří pokořili Říp na svém dopravním prostředku. Provoláváme jim sláva! Cesta dolů byla pro cyklisty mnohem zajímavější.

V jednu chvíli bylo na Řípu až ke čtyřem stovkám žáků s jejich učiteli.To naše památná hora dlouho nezažila! I když z historie víme, že se takových akcí uskutečnilo několik. Vzpomeňme na praotce Čecha a jeho družinu, tábory lidu v 19. století a jiné manifestace a poutě. Vrchol byl náš a praotec Čech s námi. Studenti z dramatického kroužku pod vedením pana profesora Vejvody zahráli, jak se asi vše v dávnověku událo! Všichni zúčastnění byli obdarováni malou pozorností připomínající 100. výročí školy, následovalo focení u rotundy sv. Jiří, občerstvení a hurá dolů.

Našemu výletu přálo i počasí! Studenti se těší, že se tyto akce  stanou novodobou tradicí našeho gymnázia.