Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Francouzské divadlo

Hana Güllichová

Studenti septimy, oktávy a někteří kvintáni koncem listopadu zhlédli divadelní představení ve francouzském jazyce Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran. Představení skupiny TNT Theatre se tradičně konalo v Saleziánském divadle v Kobylisích. Tentokrát jsme se s dospívajícím hrdinou Moisem přenesli do Paříže 60. let minulého století a sledovali jeho cestu k dospělosti, na které ho provázel majitel krámku na rohu, Arab, pan Ibrahim. Celé představení se konalo v dynamickém tempu, bylo plné hudby, zpěvu, tance a výborných výkonů všech představitelů.

La Rue Bleue

Jakožto studenti zběhlí ve francouzštině jsme ve čtvrtek 29. listopadu vyrazili do Prahy za kulturou. Naším cílem se stalo Salesiánské divadlo v Kobylisích, které mnozí z nás navštívili již v předešlých dvou letech. Na rozdíl od hlavních postav hry Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran nám venku sice nebylo teplo, ale přežili jsme.

Moise je malý chlapec, který žije bez matky, pouze s deprimovaným otcem, v pařížské ulici Rue Bleue. Jeho životní osudy jsme zhlédli v podání rodilých mluvčích celé ve francouzštině. Něčemu jsme rozuměli, něčemu ne, ale představení se nám všem velmi líbilo. Herci odvedli skvělou práci. Určitě bychom rádi jeli znovu a každému, kdo hru neviděl, ji vřele doporučujeme.

                                                                                        Martina Hofmanová - oktáva