Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Výstava Vzdělávání 2018

Hana Davídková

Ve středu jsme se brzy ráno sešli u školy, naskládali veškerý materiál do auta paní profesorky Nejedlé (kdo by řekl, kolik toho panda pojme) a v doprovodu paní profesorky Davídkové zamířili ke kulturnímu domu. Tam jsme pandu zase vyložili a začali zařizovat náš stánek. Naštěstí nám zůstalo oblíbené místo na podestě sochy TGM, a tak jsme měli kam umístit veškeré propagační materiály a zároveň mohli ponechat dostatek místa našim robotům, aby předvedli návštěvníkům svoje obratné manévry.
Hotovo jsme měli těsně před devátou. To už vypuklo slavnostní zahájení za účasti představitelů Středočeského kraje, hospodářské komory a úřadu práce. A potom se valily davy návštěvníků, někdy jsme je sotva stíhali. Náš tým oslovoval svoje vrstevníky, vyprávěl jim o tom, jak vypadá studium na gymnáziu, a zval na dny otevřených dveří.
Kolem poledne bylo volněji, tak jsme vypustili roboty po celém mezipatře, aby nám ukázali, co všechno dovedou. Náhodní návštěvníci měli o zábavu postaráno.
Odpoledne namísto dosavadních celých tříd základních škol přicházeli zejména rodiče se svými ratolestmi, sice nebyl takový nával, zato dotazy byly výrazně sofistikovanější. 
Akce končí kolem čtvrté a to už jsme pociťovali silnou únavu. Celý den na nohou, donekonečna oslovovat případné zájemce, líčit atmosféru školy, vysvětlovat systém volitelných předmětů, odpovídat na veškeré možné dotazy, ... i robotům docházely baterky.
Kvartáni se předvedli v tom nejlepším světle, působili velmi kultivovaně, o gymnáziu vyprávěli s přehledem i zápalem a svým následovníkům nasadili vysokou laťku. Na případné zájemce o studium na GJP nebo jejich rodiče určitě zapůsobili.