Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

S němčinou do světa

foto: Martin Dvořák

V pondělí 21. 9. překvapil kvartány v hodině němčiny Theodor Kubek z primy, když jim začal plynnou němčinou vyprávět o svých zkušenostech s německou školou – dva roky ji totiž navštěvoval. A to kvartány opravdu zajímalo. Navíc zní jeho němčina moc pěkně.

Do první hodiny v septimě a potom do druhých ročníků pak přišla naše absolventka Eliška Jindřichová. Cílem její návštěvy bylo ukázat studentům, že budoucnost je nevyzpytatelná a jazyková vybavenost ji může výrazně usnadnit.

Eliška po gymnáziu vystudovala přírodní vědy se zaměřením na učitelství, ale dnes ji živí němčina, což by si ještě na gymnáziu ani nepomyslela. Vyprávěla nám o svém studijním pobytu v rámci programu Erasmus na univerzitě v severoněmeckém Kielu, který se nakonec protáhl až na rok a půl, o tom, jak vypadají jazykové kurzy přímo v Německu, a o nesporné výhodě, když kromě angličtiny ovládáte ještě další cizí jazyk. Ve střední Evropě je němčina z tohoto důvodu k nezaplacení.

 

Čtvrťákům jsme stejně jako v minulých letech nabídli informace o tom, jak se dostat ke studiu, dobrovolnictví nebo práci v německy mluvicích zemích. Praktické rady jim zprostředkovala K. Sulková z projektu Česko-německého fóra Do Německa na zkušenou. Věříme, že se opravdu jednou do Německa na zkušenou vydají…

 

Podobnou akci chystají i francouzštináři. V říjnu je navštíví naše absolventka Karolína Loučková, která bude vyprávět o své stáži  (také v rámci Erasmu) ve Francii.