Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Adaptační kurz 1. B

Kamila Vávrová, 1. B

Ve dnech 5.-7. září jsme se zúčastnili adaptačního kurzu v Hořicích. 
Do kempu jsme dorazili ve středu odpoledne, ubytovali se v chatkách a potom jsme hráli různé seznamovací hry. Nejen že jsme si tak zapamatovali jména ostatních, ale dozvěděli jsme se o sobě i různé zajímavosti, jako naše záliby nebo důvody, proč jsme si vybrali tuto školu. Také si každý z nás vylosoval jméno jiného spolužáka, kterému byl po zbytek pobytu tichým přítelem – měl pro něj dělat hezké věci, aniž by o tom ten druhý věděl. Večer jsme psali dopis svému budoucímu já, který otevřeme až ve čtvrtém ročníku.
Druhý den po chutné snídani jsme měli prostor pro sportovní aktivity. Někdo jej vyplnil volejbalem, jiní si zahráli ping pong a někdo místo toho skončil u hry Activity. Poté jsme se opět věnovali kolektivním hrám, například jsme rozplétali gordický uzel nebo jsme se snažili seřadit podle data narození, u čehož jsme ale nesměli mluvit. Po polední pauze jsme vyrazili na procházku do města, kde jsme strávili celé odpoledne. Díky teplejšímu počasí jsme si mohli vychutnat zmrzlinu. Večer jsme si hlavně povídali a trávili společně čas venku.
Třetí den jsme se dozvěděli, kdo byl naším tichým přítelem. Každému z našich spolužáků jsme také napsali krátký pozitivní vzkaz. Kolem jedenácté hodiny si pro nás již přijel autobus, který nás odvezl zpátky na Mělník. 
Kurz jsme si moc užili a svůj seznamovací účel splnil na jedničku.