Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Sekunda v Jizerských horách

Štěpán Bačinský a sekunda, foto: Adam Pavlok

Dne 4. 6. odpoledne odjela třída sekunda na závěrečnou exkurzi do Bedřichova v Jizerských horách.
Po příjezdu žáci neváhali, rychle si vybalili a šli obhlédnout terén hodinovou procházkou po Bedřichovských výhledech. Ubytování bylo útulné a typické pro horské prostředí.

 Druhý den ráno byla v 8.00 snídaně. Když všichni dojedli, paní profesorky ohlásily co a jak. Třída vyrazila směrem k bedřichovským běžeckým trasám s cílem najít geologický úkaz, kámen viklan, a cestou poznávat horské rostliny. Odpoledne jsme se vydali na delší túru na rozhlednu Slovanka a dále pokračovali k rozhledně Královka. I když byla cesta dlouhá a žáci unavení, tak to společně s profesorkami zvládli. Po večeři následovala stezka odvahy, na které si paní profesorky připravily překážky v podobě úkolů a strašidla, které zastupoval Štěpán Bačinský. Úkoly byly těžké, ale zároveň i zábavné.

 Další den dopoledne jsme formou skupinové práce doplňovali pracovní listy a po obědě vyrazili na turistickou vycházku se zastávkou u bobové dráhy, z čehož byli žáci nadšení. Večer ve 20.00 však přišlo to, na co se všichni těšili nejvíce, diskotéka. Dokonce i paní profesorka Niemcová si zatančila.

 A je tu poslední den, který opět začal snídaní a ohlasem denního plánu. Žáci se velmi těšili na dnešní program, protože se mělo jít do lanového parku. Žáci to zvládli bez úrazů a s úsměvem. Odpoledne po práci s protokoly se vyšlo směrem k Šámalově boudě, kde jsme se občerstvili malinovkou a kofolou, a pokračovali kolem přehrady Černá Nisa po zelené turistické značce na Bedřichovské sedlo – Maliník a přes výhledy zpět k chatě. Později téhož dne jsme odjeli zpět autobusem na Mělník.

 Horské prostředí a turistické pojetí výletu umocnilo náš zážitek z vydařené exkurze.