Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Celebrity v Praze

text mediální výchova tercie, foto JSNS

Ve dnech 11. – 12. 6. se v Praze sešlo 6 týmů zapojených do  letošního environmentálního projektu Kdo jiný?, aby představily své vlastní projekty. Naši školu zastupovali Anna Kajzrová, Anna Misterková, Kateřina Termerová, Lukáš Havlák, Pavel Peroutka a Filip Kolář. První den proběhl pod heslem Příroda v Praze v Komunitní zahradě Kuchyňka v Praze–Libni. Dopoledne bylo věnované nejen samotné zahradě (jak funguje, kdo na ní pracuje a kdo a jak ji využívá), ale především včelám. Od včelařů jsme se dozvěděli opravdu hodně zajímavého, nahlédli jsme až do úlů a dokonce jsme ochutnali předobrý čerstvý lipový med. Po obědě jsme  pod vedením lektora trénovali, jak správně připravit a přednést prezentaci své práce.

A druhý den v Knihovně Václava Havla v Praze jsme úspěšně představili náš projekt Celebrity mezi stromy o významných, památných a zajímavých stromech na Mělníku. A jaké téma si vybrali ostatní týmy?  -  Bylo to především třídění odpadů ve školách, boj proti plýtvání jídlem, ale i zvířata s hendikepem. Odpoledne bylo však také inspirativní, nebotˇ pro nás byla připravena zajímavá talkshow o letošních vítězných  projektech Gratias Tibi z Jednoho světa na školách.

Oba dva dny byly pracovní, ale zároveň velmi pohodové. Spolupráci s JSNS doporučujeme všem vrstevníkům, kterým jde o osobní růst i o svět kolem nás.