Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Cyklokurz 2018

Zdeňka Sekulová

Na kole v romantické přírodě u Mělníka je nádherně. O tom se přesvědčila skupina účastníků cykloturistického kurzu naší školy. Ač byl kurz určen méně zdatným sportovcům, ujeli  jsme ve třech dnech více než 100 km.

První den jsme otestovali naše jezdecké umění na cyklostezce podél Labe z Mělníka do Štětí. Diskutovali jsme o povodních, ekologii, fluviální činnosti a využití řeky.

Druhý den jsme se vydali na Kokořínsko, hlavně k Harasovu, prohlédli jsme si ornamenty, seznámili jsme se s Krvomlýnem a s pověstí, která se k tomuto místu váže. Protože se teplota vzduchu vyšplhala až k číslu 32°C, přivítali jsme ochlazení ve vodách samotné tůně Harasov. Během cesty jsme sledovali, jak působením vnějších geomorfologických činitelů dochází k zvětrávání pískovcových skal, jehož důsledkem vznikly zajímavé tvary jako voštiny, skalní okna, skalní brány, římsy, výklenky.

Třetí den jsme naše putování nasměrovali na Mikovský kopec s krásným výhledem do kraje a kurz jsme zakončili opékáním špekáčků na hřišti ve Vavřinči. Plánované sportovní utkání nám překazila změna počasí.