Gymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Plavecko-běžecký pohár

Eva Černá

Výběr NG na XVII. ročníku plavecko-běžeckého poháru Středočeského kraje 2018

11 borců z nižšího gymnázia se 24.května zúčastnilo okresního kola plavecko-běžeckého poháru Středočeského kraje 2018. Postup do krajského finále si zajistilo 7 studentů - jmenovitě Martin Holec (kvarta), Filip Kolář, Jindřich Krupička, Sára Mejsnarová (tercie), Štěpán Bačinský, René Nováková (sekunda) a Adam Zloský (prima).

Krajské finále proběhlo 30.5.2018 v Čelákovicích. Konkurence zde byla drsná. Sešli se tu závodníci, kteří se věnují triatlonu a plavání. V našem týmu profesionálně plave pouze Adam Zloský, do kterého jsme vkládali naše naděje na pěkné umístění. Všichni bojovali ze všech sil.

Štěpán Bačinský všechny překvapil. Po plavání skončil z 18 závodníků na 15. místě se ztrátou 37 sekund, zato v běhu měl bezkonkurenčně nejlepší výsledek. 1000 metrů běžel ve stylu sprint od začátku do konce a ztrátu stáhl tak, že skončil na skvělém 5. místě. Adam Zloský bezvadně zaplaval a i běh si dobře podržel a skončil těsně za Štěpánem na 6. místě. Gratulujeme!

Ve starší chlapecké kategorii skončil nejlépe Filip Kolář na 14. místě a z dívek se nejlépe umístila René Nováková na 12. místě. Všem studentům děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.