Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Memoriál Radka Donáta

Petr Adámek, Eliška Tichá - septima

Futsalový Turnaj na GJP Praha

Ve středu 28. března se vybraní studenti vyššího gymnázia úspěšně zúčastnili memoriálu Radka Donáta pořádaného Pražským Gymnáziem Jana Palacha v hale Sokola Královské Vinohrady.

Pro tým, ve kterém převládali studenti ze třetích ročníků, byl tento turnaj velká neznámá, jelikož se ho nikdo z hráčů dříve neúčastnil. Alespoň pravidla znali účastníci předem a zněla takto: hraje pět hráčů v poli plus brankář, herní čas je vyměřen na 8 minut a hraje každý s každým.

Zahájení turnaje se ujal sám ředitel gymnázia Michal Musil, který ještě upřesnil jistá pravidla. Reprezentanty našeho gymnázia čekalo pět soupeřů, kterými byly týmy prvního, druhého, třetího a čtvrtého ročníku GJP Praha a favorizovaný tým profesorů z tamního gymnázia.

S týmy chlapecké kategorie z jednotlivých ročníků si fotbalisté pod vedením paní profesorky Černé poradili poměrně hladce a bez inkasovaného gólu, i když nad týmem čtvrťáků zvítězili nejtěsnějším výsledkem 1:0. V posledním zápase bohužel podlehli zkušenému týmů profesorů, kterému se podařilo vstřelit do sítě studentů z Mělníka sice jen jedinou branku, ale ta byla veledůležitá, jelikož znamenala výhru a tedy i celkové vítězství profesorů v turnaji.

Nejlepším střelcem týmu se stal se čtyřmi góly Jonáš Janda, který také zastával funkci kapitána. Studenti našeho gymnázia se museli spokojit s druhým místem, za nějž ale také při vyhlášení výsledků na konci turnaje obdrželi krásný pohár.

Devítičlenný dívčí tým z vyššího gymnázia se domácích soupeřek nezalekl a celý turnaj po nejlepším výkonu zaslouženě ovládl. V prvním zápase vyhrál hladce 3:1, v druhém se už více nadřel, ale na jednobrankovou výhru to stačilo. Poté děvčata radostně převzala medaile za první místo a potěšeně přijala pochvalu od ředitele gymnázia za místy až profesionální fotbalový výkon. Zkrátka podle nového týmového pokřiku: „ My jsme holky z Mělníka, prohra se nás netýká.“