Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Krajské kolo florbalu dívek

Eva Černá

Dne 20.3.2018 se výběr dívek zúčastnil krajského kola Středoškolských her ve florbalu. Sice postup jsme získaly zadarmo, jelikož se v okrese nenašel žádný soupeř, přesto se děvčata vehementně chtěla krajského kola zúčastnit s odůvodněním, že jsme přece postoupily. Byly ochotny přijmout i krutou podmínku odjezdu ve 4 hodiny ráno, jinak bychom včasný příjezd do Sedlčan nedaly. Všechny nás ráno překvapilo, že jsme se sešly v plném počtu.

Krajského kola se účastnilo 7 týmů. My jsme zde byli nováčkové. Děvčata se vrhla do hry v plné síle a nadšení. Nezastrašily je ani ve sportu hojně používané psychologické finty soupeřek typu sportovní gymnázium, florbalové čelenky, štrupny, značkové florbalky a podobně.

Hrály jsme ve skupině 4 týmů. První zápas s Rakovníkem (nakonec celkovým vítězem) byl poněkud rozpačitý a dostaly jsme zbytečně 4 góly, protože jsme nepohlídaly jeden klíčový útočný post soupeřek. Opět zde sehrála velkou roli nezkušenost. Střelecky se nám také nedařilo, ač šance na gól jsme dokázaly vytvořit. Druhý zápas s Nymburkem byl nejvyrovnanější a škoda výsledku 2:1 v náš neprospěch. Třetí zápas se školou z Mladé Boleslavi skončil 7:0. Nastřelily jsme několikrát tyč, ale branka nepadla.

Celkově byl turnaj pro nás hráčským přínosem a zkušeností. Bude fajn, když děvčata ve florbale budou pokračovat. Nakonec úspěch je, že se nám jako jediné škole v okrese podařilo dát dohromady florbalový dívčí tým. Tak snad jim to příští rok natřeme.