Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Ohlédnutí za letošním KMD

Lucie Hodboďová, 3. A

Tento týden jsme ukončili sezónu Klubu mladého diváka. Jako tradičně jsme navštívili šest různých pražských divadel, ve kterých jsme zhlédli nádherná večerní představení. Sezónu jsme odstartovali koncem září, a to divadelním představení DUPLIKÁT: Don Juan. V hlavní roli se představil známý televizní herec Ondřej Veselý, kterého můžeme znát třeba ze seriálu Vyprávěj. Don Juan je komedie s tragickými prvky, a hlavně nešťastným koncem člověka, který odmítl jakýkoliv respekt, či úctu před čímkoliv. Uchvacuje ho krása, ale tu svým jednáním ničí. Celkový dojem ze hry byl ale pozitivní a hra byla vtipná a srozumitelná.

V říjnu jsme navštívili Divadlo na Vinohradech. Ve hře Pygmalion, která je zpracována podle stejnojmenného díla G.B.Shawa, jsme spatřili opět známe tváře – Jana Šťastného, Šárku Vaculíkovou, Naďu Konvalinkovou či Tomáše Töpfera. Děj se odehrává na londýnském předměstí a hlavní hrdinkou je mladá pouliční květinářka Líza Doolittlová. Ta se stává předmětem sázky Henryho Higginse – profesora fonetiky a podplukovníka Pikeringa. Ti se vsadí, že profesor naučí Lízu výslovnost a chování vznešené dámy.

Krvavá svatba, to je název inscenace Federica Garcíi Lorcy v podání režisérského dua SKUTR uvedená ve Stavovském divadle. Hlavním tématem je život, smrt a problematická láska dvou mladých lidí a postoj okolí vůči nim. Děj je přenesen do „místního“ podnebí a celá hra je protkaná melodickými moravskými popěvky a barevnými motivy, takže celkový obraz je úžasný. Hra, ač trochu filozofická, byla jedním z nejlepších zážitků, a to nejen díky hereckému výkonu Patrika Děrgela.

Po Vánocích jsme vyjeli za oddychovým žánrem do GOJA Music Hall na muzikál Ples upírů. Hlavní hrdinku hraje teprve patnáctiletá Natálie Grossová, která nás naprosto upoutala svým zpěvem. Celý děj, jak už z názvu vyplývá, se odehrává v upírském prostředí, kde hlavního upíra hraje Marian Vojtko. Celým příběhem nás provází nestálá láska mladého vědce Alfréda a dívky Sáry, která je neustále zasněná a touží po dobrodružství. Celý děj ještě umocnily skvělé kostýmy a kulisy.

Přesně na Valentýna jsme navštívili hru Zamilovaný Shakespeare. Už z názvu si někteří vybavili stejnojmenný film, který je mimo vlastního fiktivního příběhu doplněn z části i o reálný Shakespearův život. Na pozadí tehdejší doby se odehrává asi nejzamilovanější příběh všech dob.

Naší poslední divadelní zastávkou se stalo divadlo ROKOKO. Inscenace s názvem Otec je směsicí vtipných až tragických situací. Příběh popisující muže s vážným onemocněním –Alzheimerova choroba. Děj se zdál být lehce nepřehledný, ale na konci do sebe celý sled událostí a vzpomínek zapadl a zanechal v nás zvláštní pocit. Hlavní roli sehrál výborně Jan Vlasák.

Na závěr bych za všechny chtěla poděkovat za skvělý výběr divadelních představení paním profesorkám Sekulové a Šimánkové a příští rok se budeme opět těšit na další sezónu KMD.