Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Branný den

PhDr. Ilona Němcová

Cílem projektové dne je především utváření a upevňování dovedností potřebných v krizových situacích ohrožujících život, majetek i životní prostředí. Celá akce je součástí školního vzdělávacího programu a podílí se na ní jak pedagogové školy, tak složky integrovaného záchranného systému (zejména městská policie, policie ČR, HZS) a městský úřad Mělník. Žáci nižšího gymnázia se na dopravním hřišti seznámí, jak se chovat a jak reagovat, pokud se stanou účastníkem dopravní nehody, co mají dělat, když začne hořet a s tím, jak reagovat na kyberšikanu. Kvarta si zkusí orientační závod v terénu.

Žáci vyššího gymnázia v budově školy projdou několika interaktivními programy. Například se seznámí se základy sebeobrany, jak se chovat v případě střetu s agresorem ve škole, jak se bránit šikaně, jaké nebezpečí s sebou nese rizikové chování (drogy, alkohol), co dělat při živelných katastrofách, jaká nebezpečí přináší terorismus nebo jaderné katastrofy.

Všichni žáci si osvěží a vyzkouší zásady první pomoci.

Projektový den se bude každoročně opakovat, letos jde o pilotní akci, která může samozřejmě doznat změn. Účelem je, aby každý žák během studia prošel všemi situacemi, které mohou ohrožovat lidský život, majetek a životní prostředí a uměl na nastalé okolnosti přiměřeně reagovat.