Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Výlety za poznáním

Tereza Štiková, 3. A

Začali jsme tedy v Benkoru, což je firma zpracovávající koření, kde na nás už čekala majitelka firmy paní Pravdová. Od ní jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o historii a tradici jejího podniku, odpověděla nám na naše dotazy a nakonec nás firmou i provedla. Na konci exkurze jsme měli možnost si koření zakoupit. Po konci exkurze nás paní profesorka Šimánková naučila pracovat s buzolou. A když už jsme všichni věděli jakým směrem je sever a jak zaměřit na buzole 120 stupňů, vydali jsme se zpátky na Mělník.

Druhý den jsme si museli všichni trochu přivstat. Už v sedm hodin na nás totiž čekal autobus, který nás odvezl do Barrandovských studií. Když jsme dorazili, měli jsme trochu času, a tak jsme si zašli na snídani do místní jídelny. Pak už na nás čekal průvodce, který nás Barrandovem prováděl. Ukázal nám jeden z ateliérů, vzal nás do skladu nábytku, fundusu oblečení, navštívili jsme maskérnu, dámskou i pánskou kostymérnu, výstavu, týkající se legendárních českých filmů a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací. Když naše návštěva Barrandova skončila, vydali jsme na letiště Václava Havla. Tam jsme měli sjednanou prohlídku z druhé strany, která se cestujícím nenabízí. Pán, který měl za úkol nás letištěm provést, nám nejdříve pověděl něco málo z historie letiště. Potom, když jsme všichni úspěšně prošli kontrolou, jsme nastoupili do autobusu a vydali se na projížďku po letišti. Viděli jsme spousty zajímavých věcí týkajících letiště a letadel. Také jsme měli jedinečnou možnost vidět přistání největšího letadla současnosti - Airbusu A380, což byl naprosto jedinečný zážitek. Exkurzí letiště byl náš druhý den u konce.

Třetí a zároveň poslední den, jsme se sešli na vlakovém nádraží a jeli jsme do Litoměřic. Když jsme dorazili, vydali jsme se na výšlap na Radobýl. Sice jsme nevyšli až úplně nahoru, ale i tak jsme byli dost vysoko, abychom spatřili krásný výhled, který se kdysi naskytl Máchovi při jeho pobytu v tomto městě. Po krátkém občerstvení ve výborné kavárně nás čekala prohlídka Máchovy světničky, kde jsme měli možnost se dozvědět více o tomto básníkovi, jeho životě a tvorbě. Po konci prohlídky jsme se pomalu odebrali na vlakové nádraží a zakončili tak náš třídenní jarní kurz.