Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Tajný život města

Hana Hausmanová, Lucie Hodboďová z 2. A

Ve čtvrtek 31. března jsme navštívily seminář k projektu Vzdělávacího centra Tereza  a Veolie s názvem Tajný život města. Semináře se zúčastnily 4 studentky z naší školy spolu s paní profesorkou Pořízkovou. Seminář byl zaměřen na seznámení a práci s aplikací PlantNet a botanický průzkum formou badatelsky orientované výuky  terénu jsme se díky tomu seznámily s jarní květenou Prahy.

 Během 5 hodinového semináře jsme se dozvěděly mnoho zajímavých a nových informací. Na semináři nás naučily s aplikaci PlantNet, která se vlastně týká celého projektu. Mimo to jsme dostaly tipy na další zajímavé aplikace z nichž nás nejvíce zaujala GrowApp. Pomocí této aplikace můžete sledovat např. lípu, tu pravidelně fotit a vytvořit časosběr. Po obědě jsme se v další části zabývaly praktickou části aplikace, byly jsme rozděleny do týmu, tak aby v každém týmu byly lidé z různých škol. Naším úkolem bylo vědecké bádání, kde jsme měli stanovit otázku neboli hypotézu a potom naší domněnku. Jedna skupina se např. zabývala otázkou Která barva je v okolí v tomto ročním období nejrozšířenější. Práce se nám moc líbila a dala nám hodně zajímavých zkušeností.

Hlavním smyslem celého projektu je vytáhnout žáky z lavic ven do přírody a dát jim možnost spoluúčastnit se tvorbě laické encyklopedie rostlin, kterou si můžeme stáhnout do mobilu, či tabletu.

Naším cílem je krom doplnění aplikace o další flóru i rozšíření aplikace mezi lidi a vytvořit kampaň na prosazení aplikace.

V následujících měsících budeme pracovat na výstavě a pozorování kvetoucího Mělníka a chystáme návštěvu Travnocestního dolu, či Hořínského parku.