Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Prožili jsme bitvu u Lipan

žáci tercie

Výkony herců i efekty byly úžasné. Je třeba ocenit i program přestávky, v níž jsme kreslili naši představu Království nebeského. I když se mnozí z nás nejprve obávali, že příběh bude příliš dětinský, nakonec se představení nedalo nic vytknout. (Vítek Novotný, tercie)
Nejvíce se mi líbila role Jana Tlamky, který sám dokázal zahrát výbornou samomluvou boj s křižáky.  (Jakub Roubíček, tercie)
Divadlo mne ihned po vstupu uchvátilo. Mě osobně zaujala rocková hudba. Muzikanti představovali 4 černé strašidelné havrany. (Jan Hlavsa, tercie)
Od divadelního zážitku málokdo čekal perfektní a úžasný výkon. Proto nás celé představení doslova šokovalo. Namísto běžné rutiny herci předvedli skvělé výkony a tomu všemu vévodil precizně napsaný scénář. Člověk se tak dostal do vážného husitského příběhu, ale zároveň se i dobře pobavil. Režisér Jan Jirků si také skvěle poradil s kulisami, které plnily snad všemožné funkce. atmosféru dokreslovaly reflektory, které rozkrajovaly umělý kouř, a písně, u nichž si divák připadal, jako by stál přímo na bojišti. (Vojta Deliš, tercie)
Divadlo Minor nepatří mezi největší, ale efektů tam nebylo málo. Na scéně se objevila mlha, oheň, vylézání z hrobu, prolézačky, hádající se kostry papežů a havrani. (Bára Havlíková, tercie)
Představení bylo pojato jako životní příběh husitského vojáka, kterým nás provázeli dva moderátoři, již vtipně objasňovali historii. (Jana Roubová, tercie)
Představení mě zklamalo asi jen v tom, že by se dalo zařadit k tragédiím, což mě velmi mrzí a malinko i štve, mám rád šťastné konce a ne ty hry, které končí smrtí hlavních postav. (Jan Šíma, tercie)
Zaujali mě moderátoři - historici, z nichž jeden byl profesionálním historikem, který si lpěl na schématech a datech, a druhý si zakládal hlavně na názorných ukázkách. (Ondra Chalupka, tercie)
Dva herci v roli moderátorů mě zaujali především svou komikou, zahráli si nejen historiky, ale i Zikmunda Lucemburského nebo hádající se papeže či jednookého Jana Žižku. (Martin Holec, tercie)