Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Vrkočky se v mokřadu neztratily

Mgr. Lenka Pořízková

   
V rámci projektu „Udržitelný život s námi  a kolem nás“ se za slunečného počasí  uskutečnilo školní kolo Ekologické olympiády. Projekt  na naší škole probíhá od listopadu 2014 díky dotaci z rozpočtu Odboru životního prostředí a zemědělství Středočeského kraje.

    Školní kolo Ekologické olympiády se  konalo na naší škole poprvé a  zúčastnilo se ho  8 tříčlenných týmů žáků nižšího gymnázia.

    Týmy soutěžily  v prakticko-teoretické části (chemický a biologický průzkum Pšovky), v tvorbě plakátu a obhajobě své práce, v testu, v poznávačce organismů a přírodnin, v praktické části ( hmyz v lese a hmyzí hotýlek). Znalosti byly vyrovnané. Vítězný tým ale nakonec zaslouženě  získal větší bodový náskok nad ostatními. Výsledky jednotlivých úkolů všech týmů můžete prostudovat na nástěnce u biologie.

     A kdo znalosti a dovednosti během soutěže posuzoval?  Pozvání na naši soutěž přijali manželé Fořtovi. Mgr. Pavlína Fořtová (Šourková) je naší absolventkou a vystudovala biologii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, její manžel Mgr. Martin Fořt vystudoval hydrobiologii na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity. Oba  pomáhali odborně jak v terénu, tak v učebně. Testem provázela žáky Ing. Romana Niemcová, poznávačkou a životem hmyzu Mgr. Helena Švajdová, prakticko-teoretickou úlohou Mgr. Lenka Pořízková  a  v porotě při obhajobách plakátů zasedl kromě výše jmenovaných i ředitel Správy CHKO Kokořínsko-Máchův kraj Ing. Ladislav Pořízek.

    Vrkočky k postupu do krajského kola získaly dárkový poukaz na výběr vlastní ceny z knihkupectví a papírnictví paní Kubešové, diplom a velkou čokoládu. Tyto ceny vyhráli i Stulíci a Sekavci, kteří se umístili na 2. a 3.místě. Žáci ostatních týmů si ze soutěže kromě  spousty zážitků, vědomostí a dovedností odnesli malou sladkost.

    1.ročník Ekologické olympiády se vydařil! O tom, co vše se odehrálo si můžete příště přečíst v příspěvků samotných soutěžících.